Dátum/Idő
04.18. 18:00 - 19:30
Kategória(k)
Folkturi workshop
A első workshopunk az újrahasznosítás jegyében zajlik majd. De valljuk be, ez a szó elég elcsépelt mostanában.Lebegjenek inkább a következők a szemeitek előtt: újragondolás-mégis csak szeretem-már nem is olyan unalmas-olyan amilyet én akarok. A lényeg, hogy megunt, felesleges ruhadarabokból készítünk együtt valami olyasmit, aminek pont most jön az ideje.
Viszünk mi is ruhákat, de szeretnénk, ha ti is elhoznátok azokat a darabokat, amiket már nem szerettek, de mégis olyan jó a színe vagy kinőttétek de tetszik az anyaga és már régóta csak pakolgatjátok egyik helyről a másikra, kidobni még sincs szívetek. Na ezeket a ruhákat fogjuk csokorba fogni, szétvágni, összevarrni, mindaddig, míg el nem készül a LEVÉLSZOKNYA:)
Tökéletes nyári darab! Strandra, fesztiválra, merészebbek utcára fogják majd felvenni!
Teendő:
1.Összeszedni azt a ruhadarabot/okat,amit felfogsz használni,és behozni a MÜSZIbe! Ott majd cserélgetni is lehet.
2.Együtt átgondoljuk, elkészítjük. (Kellékeket mi adunk,alapanyagok egy részét ti hozzátok,de viszünk mi is.)
3.Gyönyörködni, sírni az örömtől, és rongyosra hordani!
A részvétel ára 1200 Ft-ebben minden benne van.
Egy kis személyes:
“A Folkturi 2011 őszén fogalmazódott meg a fejemben, amikor még nem mászkált mindenki kalocsai és matyó mintakoppintott ruhákban. A vásárlási lehetőség az én kiválogatott ruháimból kezdődött, amiket archaikus, illetve azokból ihletődött motívumokkal kezdtem díszíteni nagymamácska segítségével. Pár hét elteltével egyre nőtt az érdeklődők száma, de nem volt már szívem több ruhámtól megválni,így elkezdődött egy folyamat, amit én előválogatásnak hívok. Népművészet ihlette ruhák harmadkézből! Megvolt az első fotózás, ekkor társultam kedves barátnémmal , akivel később együtt örültünk egy varrógépnek. Ezzel elkezdtünk saját tervezésű ruhákat készíteni, majd a megmaradt alapanyagokból ékszereket alkottunk. Az egészet népi dizájnnak hívtuk és hívjuk mindmáig, ilyen szép 21.századi kifejezéssel. Aztán beindultak a megrendelések,bebizonyosodott,hogy tetszett az embereknek amit csinálunk. Több levelet is kaptunk ,illetve személyes dícséreteket, amitől csak még lelkesebbek lettünk. Ebből inspirációt merítettünk és a „bolt” kialakítása után elkezdtünk gondolkodni, hogy hogyan is tudnánk színesíteni a tevékenységi körünket,így született meg a műhely ötlete. Ha mi tudjuk és űzükk, hát csinálják velünk mások is. Mind amellett, hogy átadunk valami tudást, ami épp a kezünkben ,fejünkben és nem utolsó sorban a szívünkben van, még egy kis baráti közösséget is ki tudnánk alakítani. Mindenki úgy járjon el ezekre a workshopokra , hogy tudja,nem csak „dolgozni” fog,hanem jókat beszélgetni,szórakozni csütörtök esténként.
Heti rendszerességgel tartunk workshopokat, ahol a segítségünkkel ruhákat és ékszereket készíthettek és alakíthattok át. Célul tűztük ki, hogy megőrizzük a magyar illetve más népek művészeti értékeit, szépségeit és formavilágát. Fontosnak tartjuk, hogy az emberek megismerjék, továbbgondolják , belecsempésszék saját fantáziájukat és alkalmazzák ezeket az autentikus technikákat. Ezekből kiindulva alkotunk színes, fiatalos, modern és a mindennapokban hordható kiegészítőket és ruhadarabokat.
Egyszerűen, bárki által elkészíthetően, az újrahasznosítás jegyében.
Szeretnénk megismerni titeket, hogy kialakulhasson egy olyan közösség, ahol inspirálni tudjuk egymást, és tanulni tudunk egymástól.
Foglalkozásaink elsősorban felnőtteknek szólnak, de fogunk gyerekeknek szóló workshopokat is tartani. A kicsikkel a kézműves alaptechnikák megismertetése lesz a célunk – például nemezelés, szövés-fonás.”
Rólunk
“Babett vagyok, 22 éves ,design és művészetelmélet szakon tanulok. Művészeti iskolába jártam ,ahol táncos végzettséget szereztem. Fő szakirányom a néptánc volt,innen kaptam és kapom máig is a legtöbb alkotásom,illetve azok formavilágának ötletét. Persze mostani tanulmányaim már nagymértében beleszólnak az autentikus formákba,illetve a magyar népművészetről tágult a látóköröm,más népek motívumvilága ugyanúgy megmozgatja a fantáziámat. Legnagyobb vágyam,hogy azt csináljam amit szeretek és hogy ezt a vágyat felébresszem másokban is. Szeretném átadni azt,amit most magaménak tudhatok,hogy aki befogadja,az is ugyanúgy örömöt leljen benne,mint amikor én ezekre autodidakta módon szert tettem.”
“Franka vagyok, 26 éves, textiltervező és fémműves-tűzzománcos végzettségű. Régóta tartok kézműves foglalkozásokat gyerekeknek, jelenleg tanító és vizuális nevelő szakra járok. Fontosnak tartom már kisgyerekkorban bevezetni a kézzel készített dolgok szeretetét és a kreativitás fejlesztését. Babetthez később társultam a Folkturiba ,amit máig nagyon jó döntésnek tartok. Egymás támaszai vagyunk és inspiráljuk egymást. Így kettecskén próbálgatjuk szárnyainkat , kisebb tetőkről már repülni is tudunk, de a legnagyobb hegyek még előttünk állnak.”
https://www.facebook.com/