New Tech Meetup

Dátum/Idő
12.02. 19:00

Kategória(k)


New Tech Meetup

Bővebb infó

Keresztplatformos natív app fejlesztés Java-ban az Intel Multi-OS Engine -nel
Dr. Mattasits Annamária és Kis Gergely (Migeran – Smart Software Solutions)

Pontosan 2 évvel ezelőtt, a 2013 novemberi meetupon mutattuk be először nyilvánosan termékünket, a Migeran for iOS-t, ami lehetővé tette, hogy egyszerre fejlesszünk Androidra és iOS-re is keresztplatformos natív app-okat Java nyelven. Idén nyáron a Migeran for iOS-t megvette az Intel, és az Intel Multi-OS Engine része lett, amely ingyenesen elérhető. Az előadásban bemutatjuk a Multi-OS Engine lehetőségeit és új webes szolgáltatásunkat, a Migeran Analyzer-t, amellyel megtudhatod, hogy mennyi munka lenne az Android-os appodat iOS-re portolni a Multi-OS Engine segítségével.

Gyógyítsunk rákot, okosan!
Gegesy Zsombor  (http://www.oncompassmedicine.com/)

Avagy hogyan találjuk meg a sok ezer lehetséges kiváltó ok és a sok száz lehetséges gyógyszer közül a nyerő párosítást, ami a legjobb a betegnek ? Egy gép jobb orvos lehet az embernél?

Puszta Lean – Építsünk prototípust egy hétvége alatt, pusztán sörből és agyból!
Csapó Balázs

A Virgo kreatívjai egy agilis módszertani kísérlet keretében elvonultak egy alföldi tanyára majálisozni. Céljuk az volt, hogy egy szélsőségesen UX központú szoftver kipróbálásához alkalmas “valamit” a lehető legrövidebb idő alat összerakják. A feje tetejére állították a design-piramist is: 5,5 designer és 1,5 fejlesztő feladata volt, hogy péntekről vasárnapra egy valós doménen megjelenjen a “valami”, aminek értéke van. Egy kis rövidfilmen bekukkanthattok a tanyasi extrém MVP építés hangulatába.

Csapó Balázs, a Virgo kreatív igazgatója, a házi- és termékgazda elmeséli, milyen volt számukra idén a munka ünnepe, milyen módszerekkel vágtak bele, és milyen eredményre jutottak.

QRPi – Suttogó Málnák
Dóczi Zoltán, HA7DCD

A mobiltelefonod adóteljesítményének (2 W) töredékéből (0.1 W) lehetséges 10000 kilométeres összeköttetést létesíteni a rövidhullámú rádióamatőr sávon! Joe Taylor, K1JT Nobel díjas rádióamatőr a rádiócsillagászatban szerzett tapasztalatit használta fel e megdöbbentő üzemmód kifejlesztéséhez. Ezt sokan el sem hiszik addig, míg ki nem próbálták az üzemmódot saját kezűleg. Ez ihlette az QRPi RaspberryPi shield fejlesztését. A fejlesztés célja tömegek bevonása a rádiózásba, akiket eddig a drága, bonyolult és nehezen hozzáférhet rádiós készülékek tántorítottak vissza a kísérletezéstől.

Ásatások a digitális térben: 3D fotogrammetria alkalmazása a régészetben.
Vágvölgyi Bence MTA BTK Régészeti Intézet

Amikor modern technológiáról beszélünk, a többségnek nem a régészet jut egyből eszébe. Pedig az elmúlt pár évtizedben az új technológiák egyre naprakészebb használata számos olyan lehetőséggel bővítette a régészek eszköztárát, amiről elődeink álmodni sem mertek volna. Ezek egyikén, a 3D fotogrammetrián keresztül betekintést nyerhettek a régészet egyre inkább digitális világába.