Dátum/Idő
05.11. 14:00 - 22:00
Kategória(k)
Közösségi vitapiknik installációkkal, performanszokkal, ínségeledelekkel és koncertekkel
Előfordul, hogy elfog az egzisztenciális pánik? Nemcsak a saját túlélésed, hanem legkedvesebb kulturális helyszíneid túlélése is foglalkoztat? Hogyan élsz túl művészként vagy kulturális “munkásként”?
A túlélés művészete c. kezdeményezés olyan ötletek és stratégiák összegyűjtésére és megvitatására vállalkozik, amelyek egy teljességre törekvő körképet adhatnak a magyar művészeti és kulturális élet helyzetéről, a művészek és/vagy a művészeti hallgatók, kulturális munkások egyéni és intézményi lehetőségeiről.
A vitapiknik célja, hogy ötletcserére és tapasztalataid megosztására invitáljon.
A véleménycserét inspirálják az előzetes gyűjtés során beérkező pályamunkák, amelyeket az esemény terében megjelenítünk (legyen szó különböző médiumú műalkotásokról, koncertekről vagy performanszokról), illetve a meghívott előadók villámprezentációi, az ízletes ínségeledelek és italok, és a piknikhangulat.
A közös gondolkodás kereteit a World Café módszer biztosítja: a kiscsoportos beszélgetések során 5 különböző asztalnál különböző kulturális területekről érkező “gyakorlott túlélők” stratégiáit ismerheted meg, miközben Te magad is megoszthatod velünk, hogy számodra miben áll a túlélés művészete.
A pályázati felhívás részleteit keresd a http://atulelesmuveszete.blogspot.hu/ blogon, illetve az esemény facebook oldalán https://www.facebook.com/events/587939974563662/!
Határidő: 2013. május 3. éjfél
Pályázz, vagy egyszerűen csak csatlakozz a piknikhez!
Részletes program:
14.00 ”A túlélés művészete” felhívásra beérkezett pályamunkákból összeállított kiállítás megnyitója
15.00 Villámprezentációk gyakorlott túlélőktől
Előadnak: Bársony Júlia (művészeti vezető – MÜSZI), Szépe András (szociológus – Társadalomelméleti Kollégium), Pacsika Rudolf (képzőművész)
További előadók listája hamarosan a https://www.facebook.com/events/587939974563662/ facebook oldalon.
17.00-19.00 Vitapiknik – World Café. Tapasztalat- és véleménycsere a különböző kulturális területekről érkező asztalgazdák moderálásával.
Asztalgazdák: Oravecz Júlia (designmenedzser – Kultúrgorilla, MOME EcoLab, Lakatlan), Kupcsik Adrián (képzőművész), Szépe András (szociológus – Társadalomelméleti Kollégium), Várnagy Tibor (képzőművész, galériavezető – Liget Galéria)
19.00-21.00 Performanszok, koncertek
Részletek hamarosan a https://www.facebook.com/events/587939974563662/ facebook oldalon!
Szervező: Delta Csoport
Támogató: Demokratikus Ifjúságért Alapítvány